Šachový turnaj na našej škole

Dňa 25.6. 2015 sa na Základnej škole v Závodí konal šachový turnaj. Pripravilo ho Centrum voľného času v Žiline v spolupráci s p. uč. Dikošovou. Záujem bol veľký, zúčastnilo sa ho takmer 50 žiakov. Boli rozdelení do dvoch kategórií. Mladší žiaci – 1.-5. ročník a starší žiaci – 6.-9. ročník. Atmosféra bola úžasná, všetci sa dobre zabavili a dostali aj malé sladké odmeny.
A teraz k vyhodnoteniu.

Mladšia kategória:
1. miesto získal David Dadaj zo IV. C
2. miesto Richard Líška z III. B
3. miesto Samuel Klocháň zo IV. B
.
Staršia kategória:
1. miesto získal Richard Chupáň zo VI. C
2. miesto Ivan Jackuliak zo VII. A
3. miesto Maximilián Maliar zo VI. B.

Žiaci dostali k oceneniam i vecné odmeny.
Gratulujeme!
Dikošová

http://zszavodie.sk/?p=7557

Školská športová liga

Aj v tomto školskom roku reprezentovali žiaci našu školu v Školskej športovej lige. Zapojili sme sa do futbalu, vybíjanej, florbalu a lyžovania. Futbalisti v kategórií 3., 4. ročník a 5., 6. ročník sa umiestnili na 1. mieste. Florbalisti skončiili bronzoví na 3.mieste. V konečnom poradí sa naša škola umiestnila na 6. mieste.
Ďakujeme za reprezentáciu.

Konečné poradie škôl

http://zszavodie.sk/?p=7528

5:0 pre nemčinu

V športovom areáli Praha – Satalice sa 19. júna 2015 konala súťaž 5:0 pre nemčinu. Pomaly sa stáva tradíciou, že sa na nej zúčastňujú aj žiaci našej školy. Podmienkou účasti bolo natočiť krátke video s niekoľkými nemeckými slovami. Po vyhodnotení odbornou porotou sme boli pozvaní na finále.
Podľa pravidiel sa vytvorili šesťčlenné zmiešané družstvá chlapcov a dievčat. V prvej časti museli súťažiaci preukázať svoju rýchlosť a postreh v pexese, svoje vedomosti a prehľad v kvíze o nemeckej Bundeslige. Vďaka tímovej práci dokázali zdolať aj ďalšie náročné úlohy. A to všetko v nemčine! Popoludnie už patrilo futbalovému turnaju so špeciálnymi pravidlami, v ktorom góly mohli dať iba dievčatá. Konečné poradie vzišlo zo súčtu bodov oboch častí.
Našim žiakom sa mimoriadne darilo. Zdolali silnú konkurenciu – 17 tímov a vyhrali 1. miesto. Presvedčili sa, že spolupráca je dôležitá nielen pri futbale, ale aj pri riešení úloh! Okrem nových zážitkov a skúseností si priniesli aj cenu – víkendový pobyt v Berlíne spojený s návštevou futbalového zápasu Herthy BSC.
Reprezentovali nás žiačky 5.B: Františka Pašková, Barbora Mekyňová, Dominika Gregušová a žiaci 5.C: Patrik Jakubík, Alex Šimalčík, Matej Šugár.
Blahoželáme a ďakujeme!

http://zszavodie.sk/?p=7512

Vyhodnotenie matematickej súťaže MAKSÍK

Do súťaže Maksík sa v tomto školskom roku zapojilo 12 žiakov z I. stupňa. Žiaci počas celého školského roka riešili rôzne zábavné matematické úlohy v rámci 5. súťažných kôl. Úlohy neboli jednoduché, ale naši žiaci sa statočne popasovali s príkladmi a na základe pridelených bodov získali diplom Múdreho Maksáčika:
Maksík 2: Adela Demeterová 2.A, Adriánka Králová 2.A
Maksík 3: Lukáš Kasper 3.A, Martin Kuchar 3.A, Samuel Chudík 3.A, Agáta Maliarová 3.B, Lucia Božková 3.B
Maksík 4: Simona Hulínová 4.C
Darček a titul Najmúdrejší Maksáčik získali žiaci, ktorí sa svojimi výsledkami zaradili medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov. V jednotlivých kategóriách to boli nasledovní žiaci:
Maksík 3: Tomáš Gaňa 3.A, Dávid Fiflík 3.A
Všetkým súťažiacim gratulujem a teším sa na stretnutie pri súťaži Maksík opäť v septembri.
Koordinátor Mgr. Šlauková

http://zszavodie.sk/?p=7509

MŠK Žilina U 15 majstrom Slovenska

V piatok 12. júna 2015 vyvrcholil záverečný futbalový turnaj poslednými stretnutiami. Starší žiaci MŠK Žilina /žiaci IX. B a VIII. C triedy ZŠ s MŠ Školská 49/ dokázali v Nemšovej zdolať bratislavský Slovan. Hráči MŠK Žilina U 15 si tak napravili chuť po minuloročnej smole, keď o titul ich obral až penaltový rozstrel práve so Slovanom Bratislava. Najlepším strelcom sa stal Samuel Farský. Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy a klubu.
Našu školu reprezentovali: Tomáš Filipiak, Aurel Dávidík, Jakub Chládecký, Samuel Farský, Daniel Marčan, Samuel Suľa, Dávid Kopásek, Roland Gerebenits, Adam Jackuliak z IX. B a Ján Krkoška, Alex Brezina, Marek Mišenko, Patrik Myslovič a Adrián Greguš z VIII. C.
Srdečne blahoželáme dvojnásobným majstrom Slovenska v sezóne 2014/2015 v hale aj na ihrisku!

http://zszavodie.sk/?p=7393

Matematicky klokan

Dňa 23.3.2015 sa uskutočnila medzinárodná matematická súťaž Matematický klokan.V tomto školskom roku sa naša škola zapojila v počte 79 žiakov. Medzi súťažiacimi mali prevahu žiaci z I. stupňa, ktorých sa zúčastnilo 64 žiakov.
Medzi úspešných riešiteľov patrili:
Klokanko 2 Angela Gordíková 2.A, Petra Čanigová 2.A, Martin Gašperec 2.B, Lucia Stroková 2.B
Klokanko 3 Martin Kuchar 3.A, Jakub Emanuel Puliš 3.B, Nela Molnárová 3.B, Cyril Košťál 3.B
Klokanko 5 Martina Gaňová 5.A, Matej Mikuláš Garčár 5.B, Barbora Mekyňová 5.B
Klokanko 6 Maximilián Maliar 6.B
Benjamín 8 Lukáš Šugár 8.B
Martina Gaňová z 5.A sa zároveň stala aj držiteľkou titulu „ ŠKOLSKÝ ŠAMPIÓN“. Hoci odmenou pre súťažiacich bol iba diplom a pero účasť na súťaži má význam, pretože účastník si môže porovnať svoje vedomosti a schopnosti s inými deťmi. Preto ďakujeme všetkým rodičom, ktorí úhradou účastníckeho poplatku umožnili svojim deťom overiť si i takýmto súťažným spôsobom svoje vedomosti.
Koordinátor M.Šlauková

http://zszavodie.sk/?p=7251

Žiaci našej školy víťazmi Dôvera Školský pohár SFZ

Žiaci našej školy v zložení Marko Mišutka, Filip Szetei, Tobias Dyroff, Matúš Capko, Marián Tandara, Dominik Hunčík, Dominik Rucek (všetci VII.B), Marek Šeroň, Adrián Mojžiš, Sebastián Prášek (všetci VI.C) sa stali víťazmi finálového turnaja 4. ročníka Dôvera Školský pohár SFZ, ktorý sa konal pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Turnaj vyvrcholil na štadióne NTC v Poprade v dňoch 2.6.-3.6.2015 súbojmi najlepších tímov z celého Slovenska. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 1 074 chlapčenských tímov.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

http://zszavodie.sk/?p=7040

GvoBoj

V jarnej časti matematickej súťaže GvoBoj sa umiestilo družstvo našej školy v zložení Matej Koprda (9.A), Lukáš Šugár (8.B), Marek Kurica (8.C), Patrik Kotúček (7.A) na veľmi peknom 5. mieste. Srdečne blahoželáme.

http://zszavodie.sk/?p=6750