Zážitkové učenie HABAKUKY

V rámci aktivity Chcem vedieť, o čom čítam – zážitkové učenie HABAKUKY navštívili žiaci 3. a 4. ročníka 14.5.2013 rozprávkovú dedinku HABAKUKY na Donovaloch.
Aktivita bola realizovaná z projektu NFP Naša škola v Závodí pre každého, Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.
Žiaci mali možnosť zoznámiť sa s rozprávkami Pavla Dobšinského, ktoré boli sprostredkované divadelnou formou – Tri citróny, Tri zakliate kniežatá a Janko a Marienka. Rozprávky zahrali herci ale aj marionety v bábkovom divadle.
Žiaci spoznali prvky ľudovej architektúry na krásnych rozprávkových domčekoch. V Kurnik šopa centre si mohli kúpiť darček za zvláštnu menu- zlaté a strieborné habakuky. Deti si ozdobili perníky, bola možnosť navštíviť aj kováčsku dielňu . Celým programom nás sprevádzali rozprávkové bytosti – Janko, Marienka, ježibaba aj Hlúpa žena, samozrejme v dobových kostýmoch.
Žiaci si zážitkovou interaktívnou formou rozšírili vedomosti o slovenskej kultúre, rozprávkach aj o živote v minulosti.