Návrat do kuchyne prababičiek

Aktivita bola realizovaná v rámci projektu NFP Naša škola v Závodí pre každého – Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Každé dieťa sa rado motká po kuchyni, keď sa v nej niečo kuchtí. Rozvoniava to a láka všetkými zmyslami. Najlepšie je však aj tak u starej mamy cez prázdniny. Uvarí to, čo nám na očiach vidí. Stačí si len povedať.

Aj my sme si povedali, že si vyskúšame svoje kuchárske schopnosti. V rámci predmetu Regionálna výchova sme sa jedného dňa pustili do varenia. Prekutrali sme recepty starých mám a prababičiek a našli sme niečo vhodné pre nás.

Keďže v minulosti bolo okolie Žiliny chudobným krajom, ľudia najčastejšie varili zo surovín, ktoré si dopestovali doma. Väčšinou to bolo zo zemiakov a kapusty. Na prilepšenie upiekli chlieb a nikdy nechýbali buchty alebo niečo sladké. V hornatých oblastiach stredného Slovenska sa chovalo veľa oviec, preto si ľudia vedeli prilepšiť svoj jedálny lístok aj bryndzou.

A tak sme medzi receptami našli pupáky a bryndzovú pomazánku. Rozdelili sme si úlohy a pustili sa do práce.

Žiaci 4.A do veľkej misy vysypali bryndzu a postupne pridávali ďalšie suroviny. Najprv maslo, potom cibuľu a na záver trošku kyslej smotany na zjemnenie. Veru, vymiešať také veľké množstvo nebola hračka. Ešte, že nás je toľko. Každú chvíľku miešal niekto iný, lebo z takej namáhavej práce nás ruky riadne rozboleli.

Na opačnej strane triedy zas žiaci zo 4.B pripravovali suroviny na výrobu pupákov. Niekde to volajú opekance alebo bobáľky. Najprv nakrájali rožky, zaliali to mliekom s rozpusteným maslom, nasypali cukor a mak. Aj tu bolo miešanie náročné, lebo bolo treba pripraviť veľa pupákov pre toľko jedákov.

Potom sme sa pustili s chuťou do jedla. Opekance sa nám vydarili znamenite, lebo sa po nich len tak zaprášilo. A bryndzová pomazánka natretá na rožkoch nám chutila rovnako dobre. Škoda len, že v jedálni sme mali potom problém zjesť obed, také sme mali totiž plné brušká.