Opäť divadelné predstavenia v anglickom jazyku

Dňa 16.2.2018 /piatok/  sa žiaci 3.-9. ročníka zúčastnia divadelného predstavenia v anglickom jazyku.

3.-6. ročník A bold rabbit /Smelý zajko/ o 10.00 hod v Dome Odborov, odchod autobusov je  o 9.30 hod zastávka Závodského –pri pomníku, naspäť o 11.15 hod, zastávka pri Auparku.

Divadelná adaptácia slávnej knižky Jozefa Cígera Hronského je azda prvou naozajstnou knihou, ktorú držali v rukách celé generácie slovenských detí. Putovanie malého zajka svetom sprevádza túžba spoznať nové veci, túžba presláviť sa a niečo naozaj veľké dokázať. Paradoxom Cígerovej rozprávky je skutočnosť, že zajko, hoci smelý a odvážny, je vlastne anti-hrdinom. Nepočúvne otcovu radu, že zajace majú chodiť po takých chodníčkoch, po  ktorých chodievajú ľudia, oklame vranu i psov, vystraší ľudí v meste, okradne zbojníkov, prvé čo si za ukradnuté peniaze kúpi je krásny oblek a nové auto. I napriek týmto skutočnostiam, je zajko aj pozitívnym hrdinom. V inscenácii sú veselé pesničky, ktoré rámcujú a dopovedajú jednotlivé výstupy.

7.-9. ročník The Heroes /Hrdinovia/ o 11.45 hod v Dome Odborov, odchod autobusov o 11.10  hod zastávka Závodského – pri pomníku, naspäť o 13.00 hod, zastávka pri Auparku.

Anketa Detský čin roka už takmer 20 rokov predstavuje príbehy malých hrdinov, ktorí svojím konaním pozitívne ovplyvňujú svet okolo seba. Niektorí z nich odvážne zachránili ľudský život, iní sa deň čo deň usilovne starajú o svojich mladších súrodencov alebo chorých rodičov. Anglicko-slovenská inscenácia Hrdinovia je mozaikou týchto príbehov a ukazuje, že hrdinstvo má v skutočnom živote mnoho podôb, hoci často si ho predstavujeme úplne inak. V hre sú predstavené autentické postavy mladých ľudí, ktoré dokážu divákov svojím príbehom osloviť a veríme, že aj inšpirovať. Posolstvo je napokon jednoduché – v každom z nás sa skrýva hrdina, musíme len potlačiť strach ním byť.

V rámci hodín anglického jazyka sa žiaci pripravia na predstavenia prostredníctvom materiálov od svojich učiteľov. Materiály si môžu žiaci stiahnuť aj www.bezkriedy.sk

Želáme nezabudnuteľné zážitky!

divadlo