Finančná gramotnosť – workshop

Aj tento rok sa na našej škole uskutočnil workshop z finančnej gramotnosti. Dňa 26. apríla 2018 sa ho zúčastnili žiaci deviateho ročníka, ktorí daný workshop absolvovali aj minulý školský rok. Tento rok si však svoje vedomosti rozšírili o nové pojmy, ako sú ochrana osobných údajov, typy úverov, kryptomena – bitcoin.

Dňa 27. Apríla 2018 absolvovali workshop aj žiaci ôsmeho ročníka. Bola to pre nich nová skúsenosť a oboznámili sa so základnými pojmami z finančnej gramotnosti – úver, trh, príjem, výdavky.

Workshop opäť pozostával z teoretickejpraktickej časti.

Deviataci v skupinkách vypracovávali testy a ôsmaci hospodárili s rozpočtom vyžrebovaných rodín, v ktorom sa stretávali s nepredvídateľnými výdavkami, prípadne nejakým dedičstvom, či výhrou v lotérii. Najlepšie tímy boli odmenené darčekmi.

Žiaci oboch ročníkov hodnotili workshop z finančnej gramotnosti pozitívne.

Ďakujeme organizácii Mladý podnikavec, že aj s pojmami z finančnej gramotnosti vie byť zábava. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.