Bánová vs. Závodie

V sobotu 22.9.2018 sa uskutočnilo prvé historické derby v novodobej ére Slovenska medzi dvoma odvekými rivalmi Bánovou a Závodím. Akciu vymysleli a zrealizovali poslanci za obvod Závodie a Bánová p. Delinčák a p. Kosa) spolu s riaditeľmi ZŠ Závodie a ZŠ Bánová v spolupráci s miestnym futbalovým klubom Jednota Bánová. Deti, ktoré navštevujú FŠJ a zároveň chodia aj do ZŠ Závodie nastúpili v sobotu popoludní o 15:30h. na ihrisku v Bánovej proti svojim rovesníkom zo ZŠ Bánová. Za príjemného počasia na kvalitnom trávniku odohrali deti zápas, v ktorom nešlo ani tak o výsledok (aj, keď niektorí rodičia to prežívali, ako ozajstní fanúšikovia a tak to má aj byť :-)), ale o to, aby si deti užili futbal a zabávali sa hrou. Na deťoch z Bánovej bola vidieť snaha a odhodlanie poraziť svojich rivalov zo Závodia, no to na náš výber nestačilo a nakoniec prvé historické derby (ktoré dúfame bude mať pokračovania aj v ďalších rokoch a stane sa z neho tradícia) skončilo v náš prospech nielen herne, ale aj výsledkovo 1:14. Po zápase dostali deti medaily a víťazný tím aj krásny pohár. Deti si dali vynikajúci guláš a kofolu a pekné športové popoludnie bolo za nami. Deťom ďakujem za vzornú reprezentáciu ZŠ Závodie a zároveň aj FŠJ.

Na turnaji ZŠ ZÁVODIE reprezentovali:

Brozová Ela, Šebestian Patrik, Serafín Tobias, Kopál Michal, Šugár Samuel, Waczlav Max.

IMG_20180922_161020