Festival drotárstva

Festival drotárstva – podujatie, ktoré sa vydarilo
Piatkové popoludnie sme strávili v areáli Budatínskeho hradu. Panie učiteľky Bučková, Čechovičová a Králiková nás zobrali na výbornú akciu.
Považské múzeum v Žiline pripravilo obľúbený Festival drotárstva a XXIV. ročník stretnutia drotárskych majstrov. V historickom stane v areáli Budatínskeho hradu sme si pozreli rozprávku Drotárska púť. Veľmi nás zaujala.
Niektorí z nás sa stali hercami v humornej inscenácii s drotárskou tematikou, ktorú predviedlo duo Kapor na scéne.
Súčasťou podujatia boli tvorivé dielne Škola drôtovania. Témou boli inšpirácie z ríše hmyzu. Pod vedením šikovných drotárov sme si vyrobili krásne predmety, ktoré nám budú pripomínať tento deň.
Na záver sme si išli pozrieť vežu Budatínskeho hradu. Sprevádzala nás sympatická sprievodkyňa, ktorá nám priblížila históriu tejto kultúrnej pamiatky. Mali sme šťastie, boli sme tu práve o tretej hodine a tak sme si mohli vypočuť zvuk hradných zvonov priamo pod nimi v kupole hradu.
Zaujímavá bola aj expozícia keramiky. Tie najväčšie nádoby boli rovnako veľké ako niektorí z nás.
Tešíme sa na budúci rok. Radi sa zúčastníme tohto najreprezentatívnejšieho podujatia v odbore drotárstva v rámci Slovenska, ktoré má medzinárodný charakter.
Žiaci zo ZŠ v Závodí