5:0 pre nemčinu

V športovom areáli Praha – Satalice sa 19. júna 2015 konala súťaž 5:0 pre nemčinu. Pomaly sa stáva tradíciou, že sa na nej zúčastňujú aj žiaci našej školy. Podmienkou účasti bolo natočiť krátke video s niekoľkými nemeckými slovami. Po vyhodnotení odbornou porotou sme boli pozvaní na finále.
Podľa pravidiel sa vytvorili šesťčlenné zmiešané družstvá chlapcov a dievčat. V prvej časti museli súťažiaci preukázať svoju rýchlosť a postreh v pexese, svoje vedomosti a prehľad v kvíze o nemeckej Bundeslige. Vďaka tímovej práci dokázali zdolať aj ďalšie náročné úlohy. A to všetko v nemčine! Popoludnie už patrilo futbalovému turnaju so špeciálnymi pravidlami, v ktorom góly mohli dať iba dievčatá. Konečné poradie vzišlo zo súčtu bodov oboch častí.
Našim žiakom sa mimoriadne darilo. Zdolali silnú konkurenciu – 17 tímov a vyhrali 1. miesto. Presvedčili sa, že spolupráca je dôležitá nielen pri futbale, ale aj pri riešení úloh! Okrem nových zážitkov a skúseností si priniesli aj cenu – víkendový pobyt v Berlíne spojený s návštevou futbalového zápasu Herthy BSC.
Reprezentovali nás žiačky 5.B: Františka Pašková, Barbora Mekyňová, Dominika Gregušová a žiaci 5.C: Patrik Jakubík, Alex Šimalčík, Matej Šugár.
Blahoželáme a ďakujeme!