Učíme sa spoznávať sa

Názov projektu: Česko-slovenské stretnutia žiakov škôl – učíme sa poznávať sa

Inštitút EuroSchola sa spolu s Rozvojovou agentúrou Žilinského samosprávneho kraja rozhodli podporiť mieru spolupráce medzi ZŠ z oboch strán hraníc pomocou projektu Česko- slovenské stretnutia žiakov škôl – učíme sa poznávať sa. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného regiónom Biele Karpaty. Do projektu sú zapojené základné školy z nasledujúcich krajov: Moravskoslezský, Zlínský, Žilinský, Trenčianský. Ide o integračno – vzdelávaciu akciu neformálneho vzdelávania, kde žiaci absolvujú množstva aktivít, súťaží, spoznajú nových kamarátov a predstavia svoje mesto a školu. Do uvedeného projektu sú zapojení žiaci 2.A.

 

Projekt: Učíme sa poznávať sa.
Žiaci 2.A sa v dňoch 10.-11.6.2004 zúčastnili projektu Česko-slovenského stretnutia žiakov škôl – Učíme sa poznávať sa. Išlo o integračno-vzdelávací kurz neformálneho vzdelávania. Projekt organizoval Inštitút EuroSchola spolu s Rozvojovou agentúrou Žilinského samosprávneho kraja. Bol spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného regiónom Biele Karpaty.
Žiaci na dvojdennom pobyte v Jablunkove predstavili svoje mesto a školu formou prezentácie žiakom z Ostravy a zároveň sa dozvedeli z akého mesta a školy prišli ich noví kamaráti. Lektori pripravili pre žiakov množstvo zaujímavých aktivít, súťaží a hier. Hlavnou náplňou každej činnosti bolo podporiť spoluprácu medzi deťmi. Žiaci zažili dva dni plné dobrodružstva, smiechu a spoznali nových kamarátov zo ZŠ Ostrava, Zelená 42. Projekt sa im veľmi páčil a riadne si ho užili. Stačí sa pozrieť na fotky.