Športovec školy

Školský rok 2018/2019

Pelé je často považovaný za jedného z najlepších futbalistov všetkých čias. Raz povedal: “Úspech nie je náhoda. Je to tvrdá práca, vytrvalosť, obeta a zo všetkého najviac láska. Láska k tomu, čo robíte alebo sa učíte robiť.”

Chceme vyhlásiť športovcov školy za školský rok 2018/2019, ktorí toto ocenenie tiež nezískali náhodou. Získali ho práve preto, že na sebe tvrdo pracovali, dokázali veľa obetovať a k úspechu ich doviedla najmä láska k športu. Víťazmi sú tí, ktorí do toho, čo robia, vložia celé svoje srdce. Titul športovec školy preto právom patrí:

1. Karolína Ďatková, IV.C
2. Tomáš Čižmárik, V.B
3. Martin Labaj, V.C
4. Šimon Hanuliak, VI.A
5. Šimon Hudec, VII.A
6. Samuel Dikoš, VII.C
7. Vladimír Vaľko, VIII.C
8. Branislav Ftorek, VIII.A
9. Martin Vrtich, IX.A
10. Tomáš Jaššo, IX.B

Školský rok 2017/2018

„Ak chceš byť naozaj úspešný a šťastný, musíš robiť to, čo ťa naozaj baví.“ Walt Disney

Radosť z pohybu, radosť z malých úspechov či radosť z väčších víťazstiev. To chceme určite všetci a celý život sa o to snažíme.  Sú medzi nami ale aj takí, ktorí majú nielen radosť z toho, čo robia, ale aj vytrvalosť. Vytrvalosť pri náročných tréningoch, zanietenosť dosiahnuť nemalé úspechy a snahu bojovať aj za cenu rán či sklamaní. A táto ich vytrvalosť im prináša aj úspechy. Práve títo desiati sú často príkladom toho, ako zmysluplne tráviť voľný čas pri športe a nie pri počítačoch či pri surfovaní na internete. Obetujú čas strávený na tréningoch, zápasoch a turnajoch a častokrát prekonávajú aj samých seba, keď prídu unavení domov a musia sa zodpovedne pripravovať do školy. Sú príkladom pre všetkých a právom im patrí titul Športovec školy.

Titul Športovec školy pre školský rok 2017/2018 získavajú:

1. Agáta Macúchová V. A
2. Katarína Baranová – Tomíková VI. B
3. Teodor Staník VI. C
4. Monika Pallová VII. A
5. RebeccaKavacká VII. B
6. Timotej Hranica VII. C
7. Matúš Kudláč VIII. A
8. Dominik Šnajder VIII. B
9. Martin Ďuratný IX. A
10. Samuel Urgela IX. C

Vďaka, že nám ukazujete, ako byť vytrvalí pre dosiahnutie svojich cieľov.  Nech sa Vám vo Vašom športovom živote darí a nech ste predovšetkým zdraví.

Blahoželáme Vám a želáme veľa ďalších úspechov!

Školský rok 2016/2017

O malú chvíľu vyhlásime desiatku tých žiakov našej školy, ktorí denne absolvujú tvrdé tréningy, cvičia svoju silnú vôľu, sebazapieranie, bojujú v duchu fair – play a iba niekedy, po náročnej drine, dosahujú  výhry a víťazstvá. Dnes chceme vyzdvihnúť tých  žiakov, ktorí sa nebáli, snažili sa chytiť príležitostí, ktoré sa im ponúkli a nečinne nečakali na tie, ktoré možno ani neprídu. Dokázali z nich vyťažiť čo najviac, nazbierať potrebné skúsenosti, cibriť schopnosti. Verili, že hoci je ich cesta kľukatá a má viacero odbočiek, nie je nezmyselná. Želaním pre Vás je, nech šport nie je izolovaným svetom, v ktorom budú platiť neľudské zákony. Nech v ňom napätie a zápolenie kráčajú vedno s pravdou. Nech nikdy na vlastnej koži nepocítite, že len tí, čo šliapu iným po hlave, majú úspech. Naopak, nech vo vás vždy zvíťazí presvedčenie, že len česť a pravda sú tou správnou cestou k úspechu.

Víťazstvom sa dnes môžu pýšiť títo Športovci školy:

1. Nela Lopušanová III. A
2. Stanislava Ďuratná V. A
3. Teofil Palka V. C
4. Samuel Miartuš VI. B
5. Sebastián Mlynár VI. C
6. Barbora Mekyňová VII. A
7. Dominik Satina VII. B
8. Miroslava Pevalová VIII. A
9. Adrián Mojžiš VIII. C
10. Ľubomír Belko IX. B

Srdečne blahoželáme!

Školský rok 2015/2016

„Šampióni sa nerodia v telocvičniach. Šampióni sa rodia z niečoho, čo majú hlboko vo svojom vnútri – túžbu, sen, víziu.“ (Muhammad Ali)

Športovcami školy sa stali:

1. Marián Weber, IV.A
2. Eva Káčerová, VII.A
3. Silvia Miartušová, VII.B
4. Adam Bechný, VII.C
5. Tatiana Ďuranová, VIII.A
6. Marek Gajdula, VIII.A
7. Michal Jarabek, VIII.B
8. Jasmin Péteriová, IX.A
9. Katarína Jarabeková, IX.B
10. Tomáš Nemčík, IX.C


.

Školský rok 2014/2015

Ambície. Prekážky. Víťazstvá. Sklamania. Uznanie. Možno zabudnutie. Život športovca sa niekedy podobá na jazdu húsenkovej dráhy. Pred očami sa mihajú výšky a pády rýchlej jazdy. Niektorí sa rozhodnú vystúpiť, iní si zvolia jednoduchšiu cestu. Dnes však chceme vyzdvihnúť žiakov, ktorí sa nebáli, snažili sa chytiť príležitostí, ktoré sa im ponúkli a nečinne nečakali na tie, ktoré možno ani neprídu. Dokázali z nich vyťažiť čo najviac, nazbierať potrebné skúsenosti, cibriť schopnosti. Verili, že hoci je ich cesta kľukatá a má viacero slepých odbočiek, nie je nezmyselná.
Do ďalších rokov vám, milí žiaci, želáme, nech šport pre vás nie je izolovaným svetom, v ktorom budú platiť neľudské zákony. Nech v ňom napätie a zápolenie kráčajú vedno s pravdou. Nech nikdy na vlastnej koži nepocítite, že len tí, čo šliapu iným po hlave, majú úspech, že len tí, ktorí nepoznajú brata, zvíťazia.

Víťazstvom sa dnes môžu pýšiť:
1. Samuel Sudin V. B
2. Patrik Jakubík V. C
3. Silvia Miartušová VI. B
4. Sebastián Prášek VI. C
5. Tatiana Ďuranová VII. A
6. Marián Tandara VII. B
7. Jasmin Péteriová VIII. A
8. Katarína Jarabeková VIII. B
9. Kristína Labudová IX. A
10. Tomáš Filipiak IX. B

Všetkým Športovcom školy srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

Školský rok 2013/2014

Šport to nie sú len výhry a víťazstvá, ale hlavne tvrdé tréningy, odopieranie a bolesť. Tí z vás, ktorí okrem vedomostí, reprezentujú našu školu v športe si zaslúžia obdiv a úctu.
Nezáleží na tom, koľko gólov dali a koľko si pripísali bodov. Nezáleží na tom, koľko rekordov prekonali, koľko súperov porazili a koľko získali trofejí. Športovca robí veľké srdce, zmysel pre čestnosť a fair-play. A len tí s najväčším srdcom, zápalom, nasadením a hlavne láskou k športu sa stávajú legendami. Takéto legendy máme aj my. Sú to žiaci, ktorým patria tieto výnimočné okamihy. Ocenenie Športovec roka 2014 získali:

1. Tomáš Šprtka, IV. B
2. Eva Káčerová, V. A
3. Emma Horváthová, V. B
4. Marek Šeroň, V. C
5. Marek Gajdula, VI. A
6. Manfred Strobel, VI. C
7. Kristína Fatrsíková, VII. B
8. Peter Brezáni, VII. C
9. Roland Gerebenits, VIII. B
10. Dávid Bernát, IX. B

Všetkým Športovcom školy srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

Školský rok 2012/2013

Nie je to o poznaní, aký dobrý si, ale o tom, akým úspešným by si sa chcel stať. To sú slová Paula Ardena. Nimi chce podporiť dávnu myšlienku o talente, ktorý síce pomáha na ceste za úspechom, ale základom každej dobre vykonanej práce sú práve ambície a energia do nej vložená.

Práca, v našom prípade šport, bola magnetom priťahujúcim desať zapálených mladých ľudí svojou dravosťou, zážitkom z pohybu, súperením, tímovou prácou i vlastným výkonom, športovým kódexom fair play. So zanietením sa usilovali nielen zúčastniť sa, ale aj obsadiť víťazné priečky, motivovať ostatných k zmysluplne strávenému času, bojovať i za cenu viditeľných rán či sklamaní, objaviť v sebe zdroj ťahajúci učiť sa cez skúsenosti, chyby a cez prekážky rovnako, ako aj cez úspechy.

Tí vytrvalí, cieľavedomí, odvážni a úspešní ocenení Športovci školy pre rok 2013 sú:

1. Jakub Mareš, IV. B
2. Simona Procházková, V. A
3. Nina Molnárová, V. B
4. Czaba Biricz, V. C
5. Michal Kapasný, VI. A
6. Lenka Gérecová, VI. B
7. Ján Krkoška, VI.C
8. Róbert Boženík, VII. B
9. Šimon Štefanec, VIII. B
10. Denisa Gavalcová, IX. B

Veríme, že Vaša chuť stať sa súčasťou športového sveta neopadne, ale bude vzorom pre Vaše školské i domáce prostredie a dovedie Vás k úspešnému naplneniu Vášho snaženia.

Školský rok 2011/2012

Nielen talent, ale predovšetkým dlhé hodiny náročných tréningov, to sú slová charakterizujúce našich nadaných vytrvalých športovcov. Všetkým, ktorí reprezentujú našu školu a podporujú myšlienku kalokagatie, teda súladu vonkajšej s vnútornou stránkou osobnosti, patria slová uznania. Zvlášť by sme však chceli oceniť tých, ktorí počas celého roka neúnavne bojovali v duchu fair play o najlepšie výsledky, s chuťou sa postavili na športové pole a so zápalom sa tešili z pohybu.
Ocenenie Športovec školy získali:

1. Jakub Koprda, III. A
2. Michal Jarabek, IV. A
3. Šimon Lopušan, IV. B
4. Lukáš Šugár, V. B
5. Norbert Konárik, VI. A
6. Dušan Kán, VI. B
7. Matúš Kysel, VII. A
8. Jakub Zavadzan, VII. B
9. Lukáš Dlouhý, VIII. B
10. Mário Ďurnek, IX. A

Všetkým vám srdečne gratulujeme a prajeme veľa zdaru v ďalšom zápolení!

 

Školský rok 2010/2011

Úspech nie je niečo, za čím sa naháňate, je to niečo, o čo sa neustále musíte snažiť, potom možno príde, keď to najmenej očakávate.
Michal Jordan

Na našej škole máme nielen múdrych, ale aj športovo nadaných žiakov. Rovnako si vážime múdre a vzdelané deti, ako aj deti, ktoré sú športovo nadané, ale hlavne, majú chuť športovať.
Titul Športovec školy v školskom roku 2010/2011 za chuť venovať sa športu a za reprezentáciu školy v rôznych športových súťažiach získali:

1. Denis Kothaj, III. A
2. Matúš Kaňa, IV. A
3. Eva Péteriová, V. B
4. Dorota Romanová, VI. A
5. Martina Lužná, VI. A
6. Peter Mekyňa, VI. A
7. Karolína Chovancová, VII. A
8. Jakub Michlík, VII. A
9. Emma Milová, VIII. B
10. Miroslav Káčer, IX. B

Všetkým Športovcom školy srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.