Prvenstvo v McDonald´s Cupe

Po veľkých úspechoch našich žiakov na turnajoch Dôvera školský pohár a Coca-Cola Cup sa nenechali zahanbiť ani žiaci prvého stupňa, ktorí v konkurencii ôsmich najlepších tímov z celého Slovenska v  NTC Poprad nedali svojim súperom šancu a stali sa víťazmi 18. ročníka turnaja McDonald´s Cup. Chlapci si tak splnili sen a v pondelok 20.6. 2016 sa zúčastnili futbalového zápasu Anglicko – Slovensko na Majstrovstvách Európy vo francúzskom St. Etienne.

McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov 1. stupňa základných škôl. Do turnaja nastupujú dievčatá a chlapci (ročníky narodenia od 1. 9. 2005 a mladší) z celého Slovenska. Vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, spoluvyhlasovateľom Slovenský futbalový zväz, generálnym partnerom McDonald´s Slovakia.

Našu školu reprezentovali: Marián Weber (najlepší hráč turnaja – bude vyprevádzať na hraciu plochu jedného z hráčov počas finále ME vo Francúzsku), Dávid Fiflík, Hugo Stacha, Teo Palka, Juraj Šoška, Dávid Kysela, Sebastián Gamboš, Peter Manda, Benjamín Ilovský.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.